Протидія булінгу

Що таке булінг, як його розпізнати та як діяти сторонам конфлікту?

Порядок реагування на булінг у Завадівській гімназії


  Булінг (цькування) - дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров'ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

  ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull - переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

   СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ:

  • 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;
  • 24% дітей стали жертвами булінгу;
  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;
  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;
  • більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти.

АЛГОРИТМ ДІЙ У ВИПАДКУ ПРОЯВІВ БУЛІНГУ

· Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

· Якщо свідком боулінгу став педагог або інший працівник школи, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва боулінгу чи ні.

· Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директорка школи має розглянути таке звернення та з'ясувати всі обставини булінгу. Надалі директорка має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.

· Якщо комісія визнала, що це був боулінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов'язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

· До складу такої комісії можуть входити педагог, , психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та булера , керівник закладу та інші зацікавлені особи.

· У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як боулінг, а постраждалий не згодний з цим , то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

Завадівська гімназія Стрийської міської ради
Львівської області
Стрийського району
с.Завадів, вул. Шевченка,21

 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати